05/27/2018 - يكشنبه 6 خرداد 1397
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
حوزه مدیریت
مهندس مهدی داوری
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران
"هر کس گروهی از مسلمانان را از خطر سیل یا آتش سوزی نجات دهد، بهشت بر او واجب می شود"
پیامبر اسلام(ص)

مردم برای ما آنقدر با ارزشند که از دست دادن حتی یک نفر از آنها برای ما زیاد است و قابل تحمل نیست.

نجات یک فرد، نجات یک ملت است.

با تغییر شکل و ماهیت خطرات دنیای صنعتی امروز ایمنی و امنیت به عنوان نقش اساسی در راهبرد شهر نشینی برای دستیابی به مفهوم "فرهنگ ایمنی، شهری ایمن، زندگی آرام" به خود گرفته و با گسترش و توسعه شهر و شهرنشینی تاثیر و اهمیت آن پررنگ شده است.
بی تردید در کلان شهر پهناوری همچون تهران با حدود 14 میلیون نفر جمعیت ثابت و شناور، کاهش مخاطرات و بهبود شاخص های ایمنی بسیار با اهمیت است. در دنیای کنونی بلایای طبیعی، تکنولوژیک و سیاسی بی شماری جوامع بشری را تهدید می کنند، به نحوی که شهروندان را ملزم به فراگیری مهارت های مقابله با این بلایا مینماید.
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به عنوان متولی حفظ و تأمین ایمنی، بر این باور است که تغییر در عملکرد جوامع، متأثر از تغییر در فرهنگ و رویکرد آنها می باشد.
این سازمان با توسعه ایستگاه ها و ارائه آموزش های لازم به شهروندان، اقدام به فراگیر نمودن فرهنگ ایمنی و مشارکت نهادهای اجتماعی به ویژه خانواده ها با هدف تأثیرگذاری مثبت و پیشگیری از حوادث در گستره جامعه می نماید.

امید است به حول و قوه الهی شاهد روزی بدون حادثه باشیم. انشاالهکلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد