04/26/2019 - جمعه 6 ارديبهشت 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printکارگاه ساخت ساعت های تزئینی در آتش نابود شد
image
آتش سوزی گسترده در یک کارگاه بزرگ تولید ساعت های تزئینی واقع در شهرک چهاردانگه با تلاش آتش نشانان سه ایستگاه مهار و خاموش شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، رخداد این حادثه ساعت 05:43 دقیقه صبح امروز به سامانه 125 اطلاع رسانی شد و بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای 12 و 125 به همراه دو دستگاه تانکر آب با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران برای کمک به آتش نشانی چهاردانگه به سمت بزرگراه آیت الله سعیدی، شهرک چهاردانگه، خیابان سدید حرکت کردند.
داود قلی زاده معاون منطقه چهار عملیات آتش نشانی تهران در این خصوص گفت: محل حادثه یک باب سوله به مساحت تقریبی یک هزار متر مربع بود که 700 متر مربع آن کاملا شعله ور بود و هر لحظه نیز بر وسعت آتش سوزی اضافه می شد.
وی اعلام کرد: به هنگام وقوع این آتش سوزی تعدادی کارگر در داخل کارگاه در خواب بودند که در داخل این کارگاه در میان دود و آتش بدام افتادند.
قلی زاده با اعلام این که شعله های آتش در حال سرایت به کارگاه های مجاورنیز بود، تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز کارگاه، با بستن دستگاه های تنفسی وارد کارگاه شده و همزمان با خارج کردن افراد گرفتاربا استفاده از تجهیزات خاموش کننده از چند جهت به کانون آتش نزدیک شده و عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.
معاون منطقه چهار عملیات آتش نشانی در مورد نحوه نجات کارگران محبوس شده در میان دود و آتش، افزود: پس از جستجو در محیط کارگاه و جستجو در قسمت های مختلف کارگاه متوجه حضور پنج نفر از کارگران این کارگاه در داخل اتاقکی شدند که بلافاصله آنان را خارج کرده و به محیط امن انتقال دادند.
قلی زاده تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه این آتش سوزی گسترده را مهار و کاملا خاموش کردند و همچنین از سرایت شعله های آتش به کارگاه های همجوار جلوگیری به عمل آوردند.
گفتنی است؛ علت بروز این آتش سوزی و نیز برآورد دقیق خسارات وارده، در حال حاضر از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه چهار عملیات در دست بررسی است.م4
عکس: مسعود موثق
1397/8/15 11:30:0
تعداد مشاهده:  450
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد