04/26/2019 - جمعه 6 ارديبهشت 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printعملیات آتش نشانان برای مهار آتش سوزی انبارهای چندگانه
image
یک انبار سه طبقه کالا در حوالی میدان راه آهن نیمه شب گذشته دچار آتش سوزی شد و خسارات زیادی ببار آمد.
به گزارش پایگاه خبری 125، در ساعت 23:55 دقیقه شب گذشته طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه 125 و اعلام مشاهده دود و شعله، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ ایستگاه های 5، 91 و گروه امداد و نجات یک به همراه خودروهای پشتیبانی بالابر هیدرولیکی و خودروی حامل دستگاه تنفسی را به محل حادثه در میدان راه آهن، خیابان بهداری اعزام کرد.
علیرضا جبارزاده معاون منطقه پنج عملیات سازمان آتش نشانی تهران كه در محل حادثه حضور یافته بود، در این مورد گفت: یک ساختمان سه طبقه به مساحت 250 مترمربع که دارای کاربری انبار ترکیبی لوازم یک بارمصرف، بستنی سازی و منسوجات بود، حدود نیمه شب قبل به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شد.
وی افزود: به دنبال وقوع این آتش سوزی دو نفر از کارگران انبار که دو مرد 34 و 55 ساله بودند، برای دوری جستن از دود و آتش به سمت پشت بام این ساختمان فرار کرده و در آنجا پناه بردند.
جبارزاده تصریح کرد: هنگام رسیدن اولین گروه از آتش نشانان، شعله های آتش از طبقه همکف این انبار زبانه می کشید و آتش در حال سرایت به طبقه بالایی بود که مقداری هم به این طبقه سرایت کرده بود.
وی ادامه داد: نیروهای آتش نشانی با بریدن قفل های ورودی ساختمان، به کانون آتش در داخل انبار دسترسی پیدا کرده و به سرعت با استفاده از لوله های پرفشار آتش نشانی به مقابله با این آتش سوزی پرداختند.
معاون منطقه پنج عملیات این سازمان ابراز داشت: آتش نشانان از دو مسیر، یکی راه پله ها و دیگری از طریق بالابر هیدرولیکی اقدام به مهار شعله های آتش کردند تا توانستند از گسترش آتش جلوگیری کنند.
وی با بیان این که کارگران محبوس شده به وسیله بالابر به سطح زمین و مکان امن انتقال داده شدند، درادامه ابراز داشت: این آتش سوزی سرانجام با تلاش همه جانبه آتش نشانان و طی عملیاتی نفس گیر مهار و کاملا خاموش شده و از گسترش بیشتر آن جلوگیری به عمل آمد.
جبارزاده اعلام کرد: نیروهای عملیاتی در ادامه عملیات خود پس از لکه گیری کامل این آتش سوزی، اجناس سالم را از داخل انبار به بیرون منتقل کردند.
معاون منطقه پنج عملیات سازمان آتش نشانی علت وقوع این آتش سوزی و نیز برآورد خسارت وارده به این انبار را از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی ذکر کرد و گفت: با توجه به سرعت عمل چشمگیرآتش نشانان در این حادثه آتش سوزی، شعله های آتش به انبارهای مجاور و فوقانی این ساختمان سرایت نکرده و هیچ گونه خسارتی به این مکان ها وارد نشد و همچنین این حادثه آسیب دیدگی جانی نیز در بر نداشت.م5
عکس: مصطفی باقری
1397/8/15 13:32:0
تعداد مشاهده:  628
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد