10/17/2019 - پنجشنبه 25 مهر 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printنشست هم اندیشی رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران با مدیر عامل آتش نشانی
image
نشست هم اندیشی و تعامل موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران با سازمان آتش نشانی در راستای ارتقاء سطح کیفی و کمی مرکز علمی کاربردی این سازمان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، در نشست هم اندیشی که صبح امروز با حضور دکتر اصغر احمدی "رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران" و هیات همراه با مهندس مهدی داوری "مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران" برگزار شد، بر تعامل بیشتر و راه اندازی رشته های تخصصی در مرکز علمی کاربردی سازمان آتش نشانی تاکید شد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی با اشاره به اهمیت تبدیل مطالب به مهارت های علمی بیان داشت: ارتقاء سطح کیفی و کمی مرکز علمی کاربردی سازمان آتش نشانی از مهمترین دغدغه های سازمان است و ما بر همگرایی و تعامل با سایر حوزه ها اعتقاد داریم.
وی ادامه داد: همه ابعاد شغل آتش نشانی وابسته به تمرین و مهارت های دوره ای علمی است و بسیاری از آتش نشانان تهرانی و حتی شهرستانها در همین مرکز آموزشی به تحصیل علم و دانش پرداخته اند.
مهندس داوری بر تعداد 250 دانشجو در حال تحصیل مرکز علمی کاربردی آتش نشانی تهران تاکید کرد و افزود: در تلاش هستیم مطالب مطروحه در این مرکز آموزشی، مهارتی وکاربردی باشد و باعث بالارفتن سطح توانایی آتش نشانان در عملیات ها شود.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی خاطر نشان کرد:خوشبختانه در حال حاضر رشته مهندسی حریق که یک رشته جدید و ترکیبی از چند رشته مهندسی می باشد در سال جاری در دانشگاه خواجه نصیر در حال ارائه به دانشجویان علاقمند در حوزه ایمنی و آتش نشانی است.
وی افزود: انتطار داریم افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند به واقع یک مهندس مسلط و توانمند در این حوزه حاضر شوند و با توجه به تنوع و تعدد حوادث در زندگی شهری که با بروز شدن وسایل و امکانات زندگی همراه است و توان مقاومت در برابر حرارت را ندارند باید تلاش شود تا سطح آگاهی و فرهنگ ایمنی شهروندان ارتقا یابد و سازمان آتش نشانی تهران از هر روشی که باعث بالارفتن سطح آگاهی و توانمندی آتش نشانان می شود، با کمال میل استقبال می کند.
در این راستا دکتر احمدی نیز بر ضرورت وجود مرکز علمی کاربردی آتش نشانی تهران وتعامل بیشتر تاکید کرد و گفت: ما امیدوار هستیم با توجه به اهمیت این مرکز تخصصی، رشته های مرتبط با موضوع آتش نشانی را توسعه دهیم و تک پودمان های مهارتی نیز در آن ارائه شود.
وی افزود: تبدیل شدن این مرکز به یک موسسه بین المللی می تواند در جذب دانشجویان و علاقمندان به حوزه آتش نشانی موثر باشد و کشورهای همسایه می توانند با اعزام دانشجو به این مرکز از دانش ایمنی، آتش نشانی و آموزش های تخصصی بهره مند شوند.
عکس: محمدمهدی هاتف
1397/9/14 13:56:0
تعداد مشاهده:  1317
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد