07/22/2019 - دوشنبه 31 تير 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printعملیات 125 برای مهار آتش در استخر یک مجموعه ورزشی
image
آتش نشانان سه نفر از کارکنان یک مجموعه ورزشی را از میان دود و آتش نجات دادند.
به گزارش پایگاه خبری 125، در پی اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 از سوی شهروندان، نیروهای عملیات ایستگاه های 55، 27 و 94 به همراه گروه امداد و نجات 3، خودرو نردبان، خودرو حامل دستگاه تنفسی و تعدادی از روسای منطقه ساعت 05:03 دقیقه صبح روز گذشته، به سمت شاهین شمالی، نبش خیابان 20 متری گلستان حرکت کردند.
محمد دیبا مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی که در محل حادثه حضور داشت، در این باره گفت: در زمان رسیدن آتش نشانان به محل حادثه حجم زیادی دود و شعله های آتش از قسمت اداری یک مجموعه ورزشی به بیرون زبانه می کشید.
وی افزود: استخر در محیطی خارج از محیط اداری قرار داشت که نیروهای آتش نشانی پس از قطع جریان برق و گاز محل حادثه و تجهیز خود به دستگاه های تنفسی، با استفاده از سه رشته لوله آبرسانی، عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند و در کوتاه ترین زمان ممکن، آتش سوزی را تحت کنترل خود درآوردند و ضمن جلوگیری از گسترش آن آتش سوزی را مهار و کاملا خاموش کردند.
مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی، خاطرنشان کرد: همزمان با عملیات مهار آتش سوزی، گروه دیگری از آتش نشانان برای جستجو و نجات کارکنان این مجموعه در میان دود غلیظ ناشی از آتش سوزی، وارد راهروهای مجاور شدند و پس از بررسی، سه نفر از افراد را به سلامت از داخل استخر خارج کرده و به محلی امن انتقال دادند.
دیبا تاکید کرد: خوشبختانه در این حادثه به شناگران و کارکنان این مجموعه هیچ آسیبی نرسید و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه، آتش سوزی گسترده را مهار کردند و با استفاده از سه دستگاه فن فشار مثبت اقدام به تخلیه دود کردند و پس از ارائه هشدارهای ایمنی به ماموریت خود پایان دادند.م1
عکس: محسن مرادی
1397/10/22 15:36:0
تعداد مشاهده:  494
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد