07/22/2019 - دوشنبه 31 تير 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printآتش سوله ی تولیدات مبل و صندلی در جاده ی خاوران
image
آتش سوزی سوله ی تولیدات مبل و صندلی در جاده ی خاوران خسارت سنگین مالی بر جای گذاشت.
بنا به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، پس از اینکه نگهبان سوله تولیدات مبل و صندلی متوجه ی برخواستن دود زیادی از داخل آن شد بلافاصله با آتش نشانی تهران تماس گرفت و موضوع را اطلاع رسانی کرد.
بر این اساس، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران نیز با توجه به وسعت محل حادثه و وجود اجناس زود اشتعال داخل آن، ساعت ۴:۳۰ صبح امروز زنگ ایستگاه های ۱۲۱ و ۶۶، ۶۳، ۷۸ را به صدا درآورد و آتش نشانان را به همراه سه دستگاه تانکر آب، خودروی فوماتیک، خودروی حامل دستگاه تنفسی و تیم نجات ۱۵ روانه ی جاده ی خاوران شرق، بعد از سه راه سیمان ابتدای فرون آباد پشت رستوران جوجه طلایی کرد.
رضا مجریانی معاون منطقه ی ۸ عملیات که به محل حادثه اعزام شده بود در این باره گفت: در محل حادثه سوله ای به مساحت دو هزار متر مربعی که به سه قسمت تقسیم و هر قسمت محل دپوی مواد اولیه(چوب)، میز و صندلی های آماده و ضایعات چوب بود به دلیل نامعلوم آتش گرفته و به طور کامل شعله ور بود.
وی افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل حادثه و بازدید میدانی از موقعیت، پس از تقسیم شدن به سه گروه و کشیدن لوله های آبدهی از سه جهت مشغول مهار آتش شدند و پس از کنترل آتش و جلوگیری از سرایت آن به اطراف، با رعایت موارد ایمنی پس از باز کردن درب سوله به داخل آن نفوذ کرد.
مجریانی تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد آتش و حرارت بالای آن و احتمال فرو ریختن سوله، آتش نشانان با رساندن خود به سقف و برش قسمت‌هایی از آن، راه خروج دود و حرارت را باز کردند و حرارت داخل سوله را کم کردند.
وی افزود: آتش نشانان پس از به کنترل درآوردن شعله های آتش ومهار آن، مشغول لکه گیری و جابجایی اجناس سوخته شدند و با توجه به کمبود منابع آبی در محل حادثه، تانکرهای اعزام شده بدون هیچ وقفه ای تمام آب خودروهای عملیاتی را تامین و به نوبت ذخایر آبی خود را از منابع تحت فشار شارژ کردند.
معاون منطقه 8 عملیات خاطرنشان کرد: نیروهای عملیات پس از اتمام مرحله ی لکه گیری و خنک کردن و ایمن سازی محل حادثه با تحویل به عوامل انتظامی و شهرداری، عملیات خود را پس از 5 ساعت به پایان رساندند.
گفتنی است: با تلاش همه جانبه آتش نشانان از سرایت آتش سوزی به اطراف بروز خسارت مالی بیشتر جلوگیری شد.
علت این آتش سوزی توسط کارشناس منطقه در دست بررسی است.م۸
عکس: سبحان حسن پور
1398/2/4 14:19:0
تعداد مشاهده:  248
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد