12/06/2019 - جمعه 15 آذر 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
بازگشت فرشته ها به زندگی
هوشیاری همسایگان مانع از مرگ سه شهروند شد
printبازگشت فرشته ها به زندگی
image
همسایه مهربان و دلسوز از آن دست نعمت هایی است که گاهی می تواند برای شما، نقش ناجی را ایفا کند. این موضوع را احتمالا مادر جوانی که به همراه دو فرزند خردسالش در آستانه مرگ حتمی بودند، بهتر می تواند توصیف کند. مادری که قرار بود امروز خبر درگذشت خود و فرزندانش روی اعلامیه ها دست به دست شود اما به لطف تلاش و پیگیری همسایه ها، امروز می تواند دست نوازشش را روی سر پسرهای 4 و 5 ساله اش بکشد و با هر بار لبخندشان، عمر دوباره پیدا کند.
به گزارش پایگاه خبری 125، روز گذشته اتفاقی در تهران رخ داد که نشان می دهد ما انسان ها تا چه حد می توانیم نقش متفاوت و ارزنده ای در زندگی همشهریان مان داشته باشیم. کافی است کمی درباره راه های نجات دادن دیگران اطلاعات داشته باشیم و البته دلسوزی و مهربانی، خصیصه رفتاری تان باشد تا تبدیل شویم به فرشته نجات. به تصویر این گزارش نگاه کنید. به چهره معصوم دو کودکی که خوابیده بودند و دچار گازگرفتگی شدند اما به لطف تلاش همسایگان، می توانند همچنان به زندگی ادامه دهند. روایت آتش نشانان از گاز گرفتگی این دو فرشته، این بار پایانی شیرین و خوش داشت.
مقارن با ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه عصر روز گذشته پس از تماس های همسایگان با سامانه ی ۱۲۵ مبنی بر احتمال گاز گرفتگی ساكنین یک آپارتمان در ساختمان مسکونی شان، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران به سرعت آتش نشانان ایستگاه ۳۷ و تیم نجات ۲ این سازمان را به شهرك مسعودیه، خیابان ابومسلم، كوچه رحیمی روانه كرد. حمیدرضا حسین ریكا فرمانده آتش نشانان اعزامی در مورد این حادثه ابراز داشت: در یک واحد مسکونی به مساحت 70 مترمربع دریك ساختمان سه طبقه ی سه واحدی به دلیل نشت گاز منوکسیدکربن یک مادر حدودا ۲۵ ساله و دو فرزند پسر ۴ و ۵ ساله اش دچار مسمومیت شده و از هوش رفته بودند.
وی اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی پس از قطع گاز و برق ساختمان و رعایت موارد ایمنی اقدام به باز كردن درب این واحد مسکونی كردند كه پس از وارد شدن به داخل منزل با پیکر های یک زن و دو کودک مواجه شدند که بیهوش در اتاق ها افتاده بودند.
حسین ریكا تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله پس از باز كردن تمام راههای ورودی هوا به داخل منزل، تا رسیدن عوامل اورژانس، مشغول احیای این سه نفر شدند. بحمداله با تلاش نیروهای آتش نشانی حال عمومی هرسه نفر بنا به اظهار پزشک مساعد شده و از مرگ حتمی نجات پیدا کردند که بلافاصله با رسیدن عوامل اورژانس این مادر و دوکودکش به بیمارستان انتقال یافتند.
شاید جالب باشد بدانید که زندگی در آپارتمان ها، قوانین نانوشته ای دارد که یکی از مهمترین آن، توجه به سلامت دیگر ساکنان است. همسایه ساکن در این ساختمان، به خوبی این قانون را می دانست و با هوشیاری به موقع، توانست جان همنوعانش را نجات دهد.
عکس: سبحان حسن پور
1398/9/6 9:35:0
تعداد مشاهده:  713
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد